كاخ ورساي زيباترين و پربازديدترين كاخ سلطنتي دنيا
1398/9/12  ساعت 02| بازدید: <~PostViwe~> | نویسنده guideiranfrance |

كاخ ورساي زيباترين و پربازديدترين كاخ سلطنتي دنيا

كاخ ورساي “Château de Versailles ” با معماري قرن هفدهمي خود در شهر ورساي فرانسه در نزديكي شهر پاريس پايتخت فرانسه واقع شده است و يكي از بزرگ‌ترين كاخهاي سلطنتي و همچنين پربازديدترين كاخ‌هاي دنياست.

كاخ ورساي و باغهاي زيباي آن يكي از معروف ترين آثار تاريخي ميراث جهاني است كه شامل :
آپارتمان هاي سلطنتي ، تالار آينه ها ، نمازخانه ، اپراي رويال و موزه تاريخ فرانسه ميشود .

پاركهاي آراسته به مجسمه ها ، چشمه ها و آبشارها و ساختمانهاي استثنايي: گراند تريانون ، پيت تريانون ، معبد عشق ، هملت از ملكه ماري آنتوانت از ديگر شاخصه هاي انحصاري اين كاخ ميباشد.

اين كاخ بعنوان عظيم ترين و باشكوه ترين كاخ در دنيا شناخته ميشود ,عظمتي كه با دانستن اينكه وسعت اين كاخ و فضاي سبز و باغهايش 800 هكتار است كه در خود 200 هزار اصله درخت و 50 فواره را در خود جاي داده , 12 مايل جاده دارد و قصري كه داراي 700 اتاق ,2150 پنجره، 67 راه‌پله، 6 هزار تابلوي نقاشي، 1500 طراحي، 2100 مجسمه و 5 هزار قطعه مبلمان و با داشتن قرن قدمت ساخت و تاريخي پر فراز و نشيب همچنان چشم هر بازديدكننده اي را مسحور زيبائي و جلال خود ميكند.

كاخ ورساي , Château de Versailles

كاخ ورساي كه ولتر آن را “شاهكار عظمت و بدسليقه گي” ناميده بود، در طي چند دهه و تنها بر اثر حسادت لوئي چهاردهم به كاخ يكي از وزرايش، در شكارگاه سلطنتي فرانسه ساخته شد. در سال 1682، لوئي چهاردهم ، به همراه قسمت اعظم دربار و جمع بسياري از اطرافيانش در حدود 20 هزار نفر به كاخ ورساي نقل مكان كرد. معاهده اي كه جنگ جهاني اول خاتمه داد و به نام همين كاخ موسوم است در اين كاخ منعقد شده است .

در اين مطلب ميخوانيد

كمي از تاريخچه كاخ ورساي

ويژگيهاي كاخ ورساي

آپارتمان شاه

آپارتمان ملكه

تالار آينه‌ها در كاخ ورساي

باغ‌ها و فضاي سبز

كاخ‌هاي جانبي

زندگي طلائي در كاخ ورساي 

كاخ‌هايي كه براي ساخت آنها از كاخ ورساي الهام گرفته شده است

ساعت بازديد از مجموعه كاخ ورساي

آدرس كاخ ورساي 

برچسب‌ها:

كاخ ورساي و راهروي ممنوعه
1398/9/12  ساعت 02| بازدید: <~PostViwe~> | نویسنده guideiranfrance |

كاخ ورساي و راهروي ممنوعه

كاخ ورساي و راهروي ممنوعه

داستان عجيب راه‌ پله‌ مخفي در كاخ ورساي فرانسه در زمان پادشاه لويي پانزدهم داستاني شنيدني است كه در كنار زيبايي‌هاي اين كاخ مي‌تواند جذاب باشد.

اين مقاله تجربيات سفر فردي به نام Mich Cardin است كه فرانسه رفته و از قصر ورساي بازديد كرده است:

«كاخ ورساي » (Palace of Versailles) به عنوان يكي از قصر‌هاي نمادين فرانسه شناخته شده است كه داستان زندگي «ماري آنتوانت» (Marie Antoinette) با مهماني‌هاي باشكوه و جلسات مد در اين قصر جاودانه شده است.

كاخ ورساي و راهروي ممنوعه

كاخ ورساي و راهروي ممنوعه

اين قصر حكومت ۴ پادشاه را در بيش از يك قرن به خود ديده است. تاريخ‌دانان فرانسوي و مردم به شايعه‌پراكني پشت سر ساكنان سلطنتي اين قصر مي‌پرداختند. اين مكان رمز و راز بسيار و اختلاف نظر‌هايي را به دنبال دارد.

معشوقه‌هاي پادشاهان (Louis XIII – Louis XV)  در فيلم‌هاي «سوفيا كوپال»، (Sophia Coppola) مانند ماري آنتوانت به تصوير كشيده شده‌اند. در واقعيت، آن‌ها آپارتمان لوكسي در قصر داشتند كه پادشاهان با راهرويي پنهان مي‌توانستند به آنجا بروند.

ماري آنتوانت اكثرا به خانه‌ي خود كه چند دقيقه با قصر فاصله داشت، پناه مي‌برد. آنجا او مي‌توانست در سالن آبي رنگش كه ديوارهايش براي عبور نور پايين مي‌آمدند يا براي جلوگيري از ديد دوست‌داران و دشمنانش بالا برده مي‌شدند، به استراحت بپردازد.

به ما اجازه داده شد كه قسمت‌هاي ممنوعه‌ي اين قصر را با همراهي يك مورخ محقق به نام «متيو د وين»، (Mathieu Da Vinha) بازديد كنيم.

دَوين ما را با رازهاي پنهان و زواياي تاريك اين جواهر تاريخي بيشتر آشنا كرد.

برچسب‌ها:

صرفه جوئي زمان و هزينه در پاريس با كارت گردشگري پاريس Le Paris Pass | كم كردن هزينه هاي سفر
1397/4/18  ساعت 21| بازدید: <~PostViwe~> | نویسنده guideiranfrance |

صرفه جوئي زمان و هزينه در پاريس

با كارت گردشگري پاريس Le Paris Pass 

كارت گردشگري پاريس Le Paris Pass , يكي از خدمات بسيار خوبي است كه در پاريس به گردشگرها جهت كاهش هزينه‌ها، تسهيل تردد در شهر و بازديد از جاذبه‌هاي آن، ارائه مي‌شود.

با خريد اين كارت گردشگري Le Paris Pass كه داراي پكيج هاي متفاوت است و ارائه خدمات آن شامل بيش از 60 موزه، آثار تاريخي و جاذبه هاي ديدني و پربازديد است كه شما مي توانيد به صورت رايگان بازديد كنيد. اما آيا ميدانيد كه بهترين از ميان اين 60 موزه و محل ديدني چيست؟ بهترين انتخاب چيست و زيباترين مكانها براي بازديد كدامند؟

در ذيل 10 مورد انتخاب برتر ما را جهت گردشگري در پاريس با كارت گردشگري Le Paris Pass خواهيد يافت .

1. قصر ورساي

يكي از بزرگترين و پرطرفدار ترين قصر ها در جهان است. اين قصر تاريخي چشمگير، كه معماري و باغات آن زيبايي غيرقابل انكار است و غناي تاريخي آن، از جمله اماكني ست كه بايد در مدت اقامت تان  در پاريس از آن بازديد كنيد. ورودي بدون كارت 18 يورو براي افراد بزرگسال

2.  Bateaux Parisiens

در يك كشتي تفريحي بر روي سين بنشينيد و از زيبايئها وشنيدن اطلاعات و  تاريخ عمارات زيبا و تاريخي اطراف سن لذت ببريد . اين راه ايده آلي براي كشف بسياري از آثار تاريخي و زيبائيهاي معروف پاريس بدون هدر كردن وقت و نيز خسته نمودن خود و همراهانتان در خيابانهاي شلوغ پاريس است. ورودي بدون كارت 15 يورو براي افراد بزرگسال و براي كودكان 7 يورو

3. Arc de Triomphe

يكي از تاريخي ترين بناهاي پاريس است كه حتما بايد  از آن بازديد كنيد. ورودي بدون كارت 12 يورو براي افراد بزرگسال

4. موزه لوور

بسياري از بهترين آثار هنري در جهان در اين قصر وسيع جمع آوري شده اند . در آن شاهد هزاران شاهكار هاي مدرن و كلاسيك خواهيد بود ، موزه لوور يكي از جواهرات فرهنگ فرانسوي است. ورودي بدون كارت 15 يورو براي افراد بزرگسال

5. تورهاي كليساي نوتردام

تور هاي كليساي نوتردام را استفاده كنيد كه بسيار پرطرفدار در پاريس است. با در دست داشتن كارت گردشگري Le Paris Pass ، مي توانيد به صورت رايگان به بالاي برج  رفته و از ديدن منظره زيباي پاريس  و مجمسه هاي عجيب و غريب اين كليسا لذت ببريد . ورودي به برج كليسا به صورت عادي 10 يورو براي افراد بزرگسال

6. آيا مي خواهيد شراب فرانسه را بچشيد؟ براي مزه كردن از شامپاين تا شراب بوردو بايد به  Ô-Château برويد . در اينجاست كه مي توانيد انواع  شراب هاي فرانسوي را بيابيد، انتخاب كنيد و  بچشيد . ورودي بدون كارت 32 يورو براي افراد بزرگسال

7. موزه اورسي Musée d'Orsay

آثار هنرمندان بي شماري از جمله  Delacroix، Manet، Gauguin، Cézanne، Monet، Renoir، Sisley، Van Gogh را در اين موزه ميتوانيد بيابيد.ورودي بدون كارت 12 يورو براي افراد بزرگسال

8. برج مونپارنانس

پاريس را از طبقه 56 برج مونپارنانس رصد كنيد  و از ديدن جزء جزء پاريس و منظره اي نفس گير لذت ببريد. ورودي عادي 18 يورو براي افراد بزرگسال و براي كودكان 9.5 يورو

9. اپراي گارنيه

اين عمارت مجلل و با شكوه از سال 1600 تاكنون اپراي پاريس را ميزباني كرده است و همچنين پذيراي نمايشگاه ها و گالري هاي كوچك و همچنين نمايشگاه دائمي و نيز شاهد صحنه هاي زيباي اپراهاي مختلف را از زمان آغاز به كار خود بوده است . ورودي عادي 15.5 يورو براي افراد بزرگسال و براي كودكان 8.5 يورو

10. موزه گروين

نمايشگاهي با بيش از 300 مجسمه مومي از مشهورترين افراد در جهان است و به صورت چشمگيري در ميان موزه هاي پاريس خودنمائي  ميكند.ورودي عادي 22.5 يورو براي افراد بزرگسال و براي كودكان 17.5 يورو

 

جهت كسب اطلاعات بيشتر در مورد كارت گردشگري پاريس Le Paris Pass كليك كنيد .

برچسب‌ها:

مهمترين مراكز خريد پاريس |شانره ليزه |گالري لافايت |لادفانس |ريوولي |مونپارناس
1397/4/4  ساعت 12| بازدید: <~PostViwe~> | نویسنده guideiranfrance |

مهمترين مراكز خريد پاريس  , جوابگوي هر نوع سليقه 

مهمترين مراكز خريد پاريس كه جوابگوي هر نوع سليقه و نيازي خواهند بود .در اين متن سعي ميكنيم كه دنياي خريد در پاريس را به شما معرفي و چند نقطه برتر آن در شهر را براي شما مشخص كنيم. مهمترين مراكز خريد پاريس را بشناسيد تا خريدي ايده‌آل و به ياد ماندني داشته باشيد:

پاريس قلب دنياي مد و فشن

پاريس قلب دنياي مد و فشن، عطر و ادكلن، شكلات و اسباب بازي است. در حقيقت مهم ترين، عظيم ترين، معروف ترين و اصلي ترين نمايشگاه در زمينه توليدات مد و فشن در اين شهر به صورت دوره هاي سه ماهه، شش ماهه و سالانه برگزار مي شود و رقابت تنگاتنگي با شهرهايي مثل نيويورك، رم، لندن و ميلان دارد. معروف ترين طراحان مد، Louis Vuitton، Chanel متعلق به اين شهر بوده و سالانه نمايشگاه هاي بسيار محبوبي برگزار مي كنند.يكي از تفريحات توريست ها و گردشگران پس از ورود به اين شهر، گشت و گذار در مراكز خريد، پاساژ ها و بازار ها است.

خيابان شانزه ليزه   Champs Elysées  

اولين و اصلي ترين محل براي خريد اجناس شيك و برندهاي معروف و به نام، خيابان معروف شانزه ليزه مي باشد. شما مي توانيد از پاريس شكلات، عطر و ادكلن براي سوغاتي همراه خود به كشورتان ببريد.

نقشه توريستي پاريس,مهمترين مراكز خريد پاريس ,شانره ليزه ,گالري لافايت ,لادفانس ,ريوولي ,مونپارناس

نقشه توريستي پاريس

كمتر كسي است كه اسم خيابان شانزه ليزه را نشنيده باشد. در خود فرانسه و شايد حتي در خيلي از شهرهاي جهان؛ نام يك خيابان قطعا شانزه ليزه است. اين خيابان معروف در پاريس در بلواري بلند و عريض در شمال غرب آن به طول ۱۹۱۰ متر و عرض ۷۰ متر قرار و از ميدان طاق پيروزي تا ميدان كنكورد ادامه دارد و شما مي‌توانيد با قدم زدن در آن بهترين خريدهاي زندگي‌تان را تجربه كنيد.

مهمترين مراكز خريد پاريس ,شانره ليزه ,گالري لافايت ,لادفانس ,ريوولي ,مونپارناس

مهمترين مراكز خريد پاريس ,شانره ليزه

در كنار فروشگاه‌هاي شيك اين خيابان كافه‌ها، رستوران‌ها . اطراف اين بلوار عظيم، كافه‌ها فرانسوي اصيل، سينما‌هاي قديمي نوستالوژيك و جديد و نوساز، مغازه‌هاي رويايي و بوتيك‌هاي مجلل و پر زرق و برق و تئاترهاي بسيار جذاب و سرگرم كننده بسياري ديده مي شود .

شانزه‌ ليزه براي عاشقان خريد بهشت فشن و مد ، خريد و گشت و گذار است. گران‌ترين و لوكس ترين برند‌هاي جهان همانند Louis Vuitton، Chanel و Cartier ، Coco Chanel و غيره در اين خيابان مغازه هاي بسيار بزرگي از محصولات و كلكسيون هاي خود دارند.

همچنين بزرگترين فروشگاه Adidas، PUMA و Nike در دنيا نيز براي عاشقان ورزش و لباس هاي اسپورت در همين خيابان معروف يعني خيابان شانزه ليزه قرار گرفته است.در خيابان مونتِنْي  Montaigne بوتيك‌هاي لوكسي مانند Cartier ، ِDIOR، Gucci، Hugo Boss،  Levi’sو  Valentino  را خواهيد يافت.

مهمترين مراكز خريد پاريس ,شانره ليزه ,گالري لافايت ,لادفانس ,ريوولي ,مونپارناس

مهمترين مراكز خريد پاريس ,شانره ليزه ,خيابان مونتِنْي , Montaigne

نگران نباشيد! حتي اگر اهل خريد از برندهاي گران نيستيد، از شانزه ليزه دست خالي بر نمي گرديد. شما در بعضي بخش هاي اين خيابان مي‌توانيد اجناسي با قيمت بسيار مناسب نيز پيدا كنيد؛ براي عاشقان لوازم آرايشي، فروشگاه سفورا Sephora ، برند آرايشي معروف فرانسوي نيز در اين خيابان شعبه بسيار بزرگ و عظيمي دارد و مي‌توانيد عطر و ادكلن و لوازم آرايشي مرغوب را از آن به راحتي تهيه كنيد.مشاوران پوستي و زيبايي مجربي در اين فروشگاه ها هستند كه در زمينه پوست؛ مو و زيبايي به شما رايگان مشاوره مي دهند.

در خيابان ريوولي  Rue de Rivoli 

خيابان ريوولي يكي از اين خيابان‌هاي معروف و تاريخي و در عين حال يكي از مهمترين مراكز خريد پاريس فرانسه است . اين خيابان از ميدان كنكورد شروع شده و به سمت شرق، يعني كليساي  سن پل سن لويي  امتداد مي‌يابد.

مهمترين مراكز خريد پاريس ,شانره ليزه ,گالري لافايت ,لادفانس ,ريوولي ,مونپارناس

مهمترين مراكز خريد پاريس ,خيابان ريوولي , Rue de Rivoli

در ميان ميدان كنكورد و لوور ، اين خيابان تعداد زيادي مغازه‌هاي توريستي براي خريد سوغاتي در خود جاي داده است. در سمت شرق از لوور ، مركز خريد بزرگ BHV  كه مجموعه اي از تمامي برندهاي معروف جهان را در آن ميتوانيد بيابيد و همچنين فروشگاه‌هاي بين‌المللي مانند Zara، H&M، Yves Rocher، Gap، Mango و غيره را مي‌توانيد ببينيد.

مركز خريد بزرگ BHV

مركز خريد بزرگ BHV دقيقاً مقابل شهرداري كل پاريس  Hôtel de ville در خيابان ريوولي واقع شده است. اين فروشگاه نسبت به نام‌برده‌هاي قبلي اقتصادي‌تر بوده و هر چيزي از كالاهاي خانه گرفته تا محصولات زيبايي را به شما ارائه مي‌كند. توجه داشته باشيد كه به خاطر مكان و شهرت اين فروشگاه در بين اهالي پاريس و توريست‌ها، ممكن است با ازدحام جمعيت روبه‌رو شويد.

مهمترين مراكز خريد پاريس ,خيابان ريوولي , Rue de Rivoli ,مركز خريد بزرگ BHV , Hôtel de ville

مهمترين مراكز خريد پاريس ,خيابان ريوولي , Rue de Rivoli ,مركز خريد بزرگ BHV , Hôtel de ville

كاروزِل دو لوور , Carrousel du Louvre 

يك مركز خريد زيرزميني در جوار موزه لوور است. اولين فروشگاه اپل كه در فرانسه تأسيس شد در اين مركز خريد قرار دارد. همچنين فروشگاه‌هايي مانند Sephora، Swarovski و … نيز در اينجا به چشم مي‌خورند. شما همچنين هرم شيشه‌اي برعكس مشهوري كه در فيلم كد داوينچي نقش مهمي را بازي مي‌كرد خواهيد ديد.

مهمترين مراكز خريد پاريس ,شانره ليزه ,گالري لافايت ,لادفانس ,ريوولي ,مونپارناس

مهمترين مراكز خريد پاريس ,خيابان ريوولي , Rue de Rivoli ,كاروزِل دو لوور , Carrousel du Louvre

فوروم  دِز اَل  , Forum des Halles 

در منطقه ۱ براي قرن‌ها بازار مركزي و اصلي پاريس بود. اخيراً اين مكان به يك مركز خريد زير زميني بزرگ و نه به صورت متعارف آمريكايي آن تبديل شده است. بام اين مركز خريد به صورت شيشه‌اي و شفاف طراحي شده و باغي در اطراف آن وجود دارد.

مهمترين مراكز خريد پاريس ,شانره ليزه ,گالري لافايت ,لادفانس ,ريوولي ,مونپارناس

مهمترين مراكز خريد پاريس ,خيابان ريوولي , Rue de Rivoli ,فوروم  دِز اَل  , Forum des Halles

در بلوار اوسْمَن  Haussmann 

نيز يكي ديگر از بلوارهاي بزرگ است و از منطقه ۸ و ۹ پاريس به سمت شرق و غرب امتداد دارد. بيشترين شهرت اينجا براي حضور فروشگاه‌هاي بزرگ گالري لافايِت  Galeries Lafayette  و او پرنْتام  Au Printemps  است اما فروشگاه‌هاي ديگر فرانسوي را نيز مي‌توانيد در آن ببينيد.

گالري لافايِت  , Galeries Lafayette

مركز ديگري كه براي خريد طرفداران زيادي دارد. گالري لافايت است. گالري لافايت فروشگاهي مجلل با شهرت جهاني و اصالت فرانسوي است كه در قرن نوزدهم افتتاح شده است. اين فروشگاه سه ساختمان اصلي دارد، ساختماني براي لباس مردانه، ساختماني براي لباس زنانه و ساختماني براي اسباب و وسايل لوكس و گران منزل.

مهمترين مراكز خريد پاريس ,شانره ليزه ,گالري لافايت ,لادفانس ,ريوولي ,مونپارناس

مهمترين مراكز خريد پاريس ,بلوار اوسْمَن,  Haussmann ,گالري لافايِت  , Galeries Lafayette

جشن تولد صد سالگي اين فروشگاه به طور مفصل در سال ۲۰۱۲ گرفته شد. اگر دنبال اجناس ارزان يا قيمت مناسب هستيد بايد بهتان بگوييم گالري لافايت اصلا مناسب شما نيست. اكثر مشتريان اين فروشگاه هنرمندان معروف و ثروتمندان هستند ولي ديدن اجناس آن برايتان ضرري ندارد! تماشاي هنر مدرن در اين فروشگاه و قهوه خوردن در كافه‌هاي سنتي نزديك آن، مي تواند تجربه‌ لذت‌بخشي باشد.

پرَنتام  , Printemps 

اغلب كمي خلوت‌تر از گالري لافايت بوده و بوتيك‌هاي لوكس مشابهي را در خود جاي داده است. اين فروشگاه شعبه ديگري به نام  سيتاديوم  درست روبه‌روي ساختمان اصلي دارد كه ساختماني چهار طبقه با تمركز بر فشن جوان پسند شهري است. در پشت بام پرنتام تراسي وجود دارد كه براي بازديد آزاد بوده و مي‌توانيد از آنجا نمايي ۳۶۰ درجه از پاريس را تماشا كنيد!

مهمترين مراكز خريد پاريس ,شانره ليزه ,گالري لافايت ,لادفانس ,ريوولي ,مونپارناس

مهمترين مراكز خريد پاريس ,بلوار اوسْمَن,  Haussmann ,پرَنتام  , Printemps

در منطقه اداري تجاري لادفانس 

از سوي ديگر مركز خريد هاي بسيار بزرگ و شيكي در منطقه‌ تجاري و اقتصادي لادفانس  وجود دارد.اين منطقه بزرگترين منطقه‌ اقتصادي در اروپا و در بخش غربي پاريس قرار گرفته است. موقعيت منطقه لادفانس بسيار مناسب بوده و در مسير اصلي محور خيابان معروف شانزه‌ليزه واقع شده است.

به علت آن كه خيابان شانزه ليزه محل ارائه خدمات بسياري از برندهاي معروف و درجه يك جهان مي باشد و به آن اصطلاحا نيويوركِ پاريس مي گويند لادفانس به يكي از عظيم ترين و شلوغ ترين مراكز خريد جهان تبديل شده است.

مهمترين مراكز خريد پاريس ,شانره ليزه ,گالري لافايت ,لادفانس ,ريوولي ,مونپارناس

مهمترين مراكز خريد پاريس ,لادفانس

چهار فصل , Les 4 Temps , Quatre Temps

يكي ديگر از مهمترين مراكز خريد فرانسه و پاريس ، Quatre Temps يا پاساژ چهار‌فصل مي باشد. گفته مي‌شود اين مركز خريد، بزرگ‌ترين نوع خود در اروپاست. جالب است بدانيد اكثر برند‌هاي معتبر جهان در زمينه عطر، ادكلن و پوشاك در اين مركز خريد عظيم شعبه دارند.

شما مي توانيد در اين منطقه نمايندگي هاي اصلي از Zara، Gap، Mango و ليوايز تا گس، Swatch ،  Laغير مجاز مي باشدte و تعداد زيادي از برند‌هاي فرانسوي معروف و محبوب مثل لوازم آرايشي Yves Rocher و كيف و كمربند‌هاي Lancel را پيدا كنيد.در اينجا با حضور برندهايي مانندapple، American Apparel، H&M، Michael Kors و Toys R’ Us براي هر كسي چيزي پيدا مي‌شود.

مهمترين مراكز خريد پاريس ,شانره ليزه ,گالري لافايت ,لادفانس ,ريوولي ,مونپارناس

مهمترين مراكز خريد پاريس  ,لادفانس ,چهار فصل , Les 4 Temps , Quatre Temps

اين منطقه براي بچه ها نيز خيلي جذاب است، زيرا فروشگاه‌هاي اسباب‌بازي و فست فودهاي معروفي همچون مك‌دونالد و استارباكس را مي توانند امتحان كنند.شما مي توانيد كودكتان را به سينماي اين مركز خريد ببريد تا فيلم‌هاي كارتوني و تخيلي را به زبان انگليسي مشاهده كند.

 در محله مونپارناس , Montparnasse

يكي ديگر از مهمترين مراكز خريد پاريس ,محله‌ مونپارناس در ساحل چپ رود سن كه به خاطر استوديو‌هاي موسيقي و كافه‌هايش معروف است. ايستگاه بزرگ متروي مونپارناس و يكي از بلند‌ترين آسمان‌خراش‌هاي اروپا، يعني برج مونپارناس هم در همين محله است.

مهمترين مراكز خريد پاريس ,شانره ليزه ,گالري لافايت ,لادفانس ,ريوولي ,مونپارناس

مهمترين مراكز خريد پاريس ,مونپارناس , Montparnasse

 برج مونپارناس در شرق پاريس در سرحد منطقه 14 و 6  يعني پاريس پانزدهم با ارتفاع 209 متر و 58 طبقه و يك ايوان در تپه مونپارناس واقع شده، و مرتفع ترين برج فرانسه است .

مهمترين مراكز خريد پاريس ,شانره ليزه ,گالري لافايت ,لادفانس ,ريوولي ,مونپارناس

مهمترين مراكز خريد پاريس ,مونپارناس , Montparnasse

 گالري گِته , galerie gaité

در مركز خريد مونپارناس مجموعه‌اي از مبلمان و لوازم شيك خانه و آشپزخانه و همچنين فروشگاه‌هاي مد و لباس نه چندان گران خواهيد ديد. خيابان رِن , Rue d Rennes  را هم فراموش نكنيد، خياباني پر از مغازه‌هاي شيك كه بلوار سن ژرمن را به مونپارناس متصل مي‌كند.

به جز برند‌هاي جهاني مثل Zara و H&M، تعداد زيادي بوتيك‌هاي كوچك پاريسي و حدود ۲۵ كفش‌فروشي محشر هم در اين خيابان حضور دارند؛ اگر بخواهيد كمي از پاريس به كمد لباستان اضافه كنيد، جايش همين‌جا‌ست.

مهمترين مراكز خريد پاريس ,شانره ليزه ,گالري لافايت ,لادفانس ,ريوولي ,مونپارناس

مهمترين مراكز خريد پاريس ,مونپارناس , Montparnasse ,گالري گِته , galerie gaité

اگر علاقمند به ديدن وسايل خانه، دكورهاي تزئيني و به طور كلي وسايل مربوط به دكوراسيون داخلي هستيد، حتما از اين محله و فروشگاه هاي گران و حيرت انگيز آن ديدن كنيد.شما مي توانيد در مونپارناس مجموعه‌ كاملي از مبلمان و لوازم شيك خانه و آشپزخانه را پيدا كرده و خريداري كنيد. همچنين فروشگاه‌هاي مد و لباس بسيار گران و مجللي نيز براي خريدتان وجود خواهد داشت.

لو بون مارشه  , Le Bon Marché 

يكي از قديمي‌ترين فروشگاه‌هاي بزرگ مجلل جهان واقع در منطقه ۷ پاريس  و الهام‌بخش اميل زولا در نوشتن كتاب  بهشت بانوان  است. اين فروشگاه مجلل فقط ۲۰ دقيقه پياده با برج ايفل فاصله دارد. اين فروشگاه نيز داراي بوتيك‌هاي لوكس و مجلل است، اما چيزي كه به هيچ عنوان نبايد از دست بدهيد، فود استور  است كه هر چيزي از خوراك‌هاي خوش‌طعم تا پنيرهاي فرانسوي را براي شما فراهم مي‌كند.

مهمترين مراكز خريد پاريس ,شانره ليزه ,گالري لافايت ,لادفانس ,ريوولي ,مونپارناس

مهمترين مراكز خريد پاريس ,لو بون مارشه  , Le Bon Marché

بِرسي ويلاژ , Bercy Village 

در منطقه ۱۲ پاريس شايد زيباترين مركز خريد اين فهرست باشد. اين مركز خريد متشكل از انبارهاي كهنه نوشيدني است كه تبديل به مغازه، رستوران و كافه شده‌اند. شما هرگونه بوتيك كوچك دوست داشتني فرانسوي را در اينجا پيدا مي‌كنيد كه اقلامي براي خانه و يا محصولات زيبايي مي‌فروشند.

همچنين يك سينما هم در اين مركز خريد وجود دارد. يك پاركينگ با ظرفيت 3000 خودرويي نيز از ديگر امكانات اين مركز خريد به شمار مي رود.

مهمترين مراكز خريد پاريس ,شانره ليزه ,گالري لافايت ,لادفانس ,ريوولي ,مونپارناس

مهمترين مراكز خريد پاريس ,بِرسي ويلاژ , Bercy Village

از شانزه ليزه و گالري لافايت و …. كه بگذريم . در دو طرف رود سن مغازه هايي وجود دارد كه قيمت مناسبي دارند و در همين منطقه صندوق هاي سبز رنگ بزرگي نيز تعبيه شده اند كه محل فروش كتاب ها و مجلات دست دوم قديمي و جديد مي باشند.

اگر از عاشقان كتاب هاي قديمي و مجلات مد و روزنامه هاي سياسي هستيد اين محل بهترين مكان براي خريد شما مي باشد.

خريد در پاريس بسيار هيجان انگيز است اما اصلا ارزان نيست. به خصوص براي خريد لباس و كيف و كفش بايد هزينه زيادي پرداخت كنيد چون اكثر لباس فروشي ها در اين شهر برندهاي خيلي معروف و بزرگ جهاني هستند.

برچسب‌ها:

خوب است بدانيد كه
1397/3/30  ساعت 18| بازدید: <~PostViwe~> | نویسنده guideiranfrance |

خوب است بدانيد كه

اگر مسافر پاريس هستيد

 •  ساعت كار مترو تا نيمه شب است، اما اتوبوس‌هاي شبانه تا صبح كار مي‌كنند.

 •  در هر منطقه‌اي مي‌توان رستوران‌هاي درجه ٢ و ٣ شبانه‌روزي پيدا كرد كه تا صبح باز هستند و اگر ديروقت بود و گرسنه بوديد، به كارتان مي‌آيند.

 • پاريس هم مثل آمستردام و هامبورگ، محدوده نور قرمز (Red Light District) دارد.

 • چند جاي مرتفع براي تماشاي پاريس از بالا وجود دارد. شمالي‌ترين آن بلندي‌هاي مونتمارتر با مونتماق (Montmartre) مقابل كليساي سكره‌كر (Sacre Coeur) است. اما با جاذبه‌هاي معروف فاصله زيادي دارد. در مركز، برج‌هاي كليساي نتردام (Notre Dame) است كه به نظر من بهترين ديد را دارد. همچنين بالاي مركز فرهنگي ژرژ پمپيدو (Centre Georges Pompidou) و بالاي يكي از ساختمان‌هاي سه‌گانه گالري لافايت (Galeries Lafayette) نيز از ديگر مكان‌هاي تماشاي پاريس از بالا است. در مركز كمي متمايل به جنوب غرب، برج ايفل (Eiffel Tower) است كه از بالاي آن نماي مناسبي از شهر ديده مي‌شود، اما تصوير شما نماي خود ايفل را كم خواهد داشت. بالاخره در نيمه جنوبي شهر برج مونت‌پارناس (Tour Montparnasse) قرار دارد كه اگر دوربين خوبي داشته باشيد مي‌توان عكس‌هاي خوبي گرفت.

 • اگر مي‌خواهيد عكس‌هايتان از شهر در ارتفاعات ذكر شده ضد نور نباشد، بازديد از مونتمارتر صبح باشد، بازديد از مونت‌پارناس و نتردام ظهر به بعد و بازديد از ايفل عصر منتهي به غروب.

 • محدوده‌هاي شاتله (Châtelet)، ريوولي (Rivoli)، بلوار اوسمان (Haussmann Bulevard)، خيابان اپرا (Avenue de l’Opéra) و محله مونتمارتر مكان‌هاي توريستي، پر تردد و جذابي براي هتل گرفتن و اقامت است. در بخش جنوب رود سن ( Seine) هم محدوده سنت ژرمن (Saint-Germain-des-Prés) موقعيت خوبي دارد.

 • محدوده دروازه پيروزي (Arc de Triomphe) و شانزه ليزه ( Avenue des Champs-Élysées) كلوب‌هاي رقص زيادي وجود دارد. اكثر پاريسي‌ها كلاب دوپلكس (Le Duplex) را مي‌شناسند و از آن به نيكي ياد مي‌كنند!

 • رستوران‌هاي محله شاتله مكان خوبي براي شب نشيني است. قليان هم براي مشتاقان هست! يك وعده شام در حوالي خيابان سباستوپول ( Boulevard de Sébastopol) و همچنين يك وعده در محله مونتمارتر بسيار دلنشين و به ياد ماندني است.

 • بازديد از برج ايفل با در نظر گرفتن صف و دو توقف در ميان برج و مدتي كه صرف بازديد مي‌كنيد (در تابستان) حداقل 4 ساعت زمان نياز دارد.

 • بازديد از بالاي برج‌هاي نتردام با احتساب صف، بالا رفتن از پله‌ها و انتظار بر اساس برنامه‌هاي زمان‌بندي شده، بين ١ تا ٢ ساعت زمان نياز دارد.

 • برنامه‌هايي مثل باله و اپرا را بايد از چند هفته قبل هماهنگ كنيد. شب‌هاي نزديك به برنامه يا سالن پر است و يا بسيار گران است. اما بليط كاباره‌هاي مولن‌روژ (Moulin Rouge Cabaret) و ليدو (Lido Cabaret) ساده‌تر پيدا مي‌شوند.

 • برعكس تصور اوليه، قيمت‌هاي بعضي از فروشگاه‌هاي شانزه ليزهقابل تحمل است. اما بهترين خيابان براي خريد، ريوولي است.

 • تورهاي شبانه زيادي در پاريس وجود دارد. تور پياده‌روي، تور دوچرخه، تور با ماشين اختصاصي، گشت شهري با اتوبوس، گشت با قايق و… برخي از اين تورها هستند.

 • تابستان پاريس، بخصوص سپتامبر، از شلوغ‌ترين اوقات پاريس است و بالطبع همه چيز گرانتر.

 • از ميدان دروازه پيروزي 12 خيابان منشعب مي‌شود كه شانزه ليزه فقط يكي از آنهاست! نام ديگر اين ميدان، ستاره (Etoile) است.

 

مطلب پيشنهادي :

كارت گردشگري پاريس ( PARIS PASS ) چيست؟
 اين كارها را در پاريس حتما انجام دهيد

 
برچسب‌ها:

كليساي نوتردام پاريس | Cathédrale Notre Dame de Paris
1397/3/2  ساعت 01| بازدید: <~PostViwe~> | نویسنده guideiranfrance |

كليساي نوتردام پاريس

Cathédrale Notre Dame de Paris

 كليسايي عظيم در قلب پاريس و نزديك رود سن كه ساختش دو قرن، از ۱۱۶۳ تا ۱۳۴۵ ميلادي، طول كشيده و زماني بزرگترين كليساي اروپا بوده.

اسم كليسا و فضاي عجيب و جادويي‌اش بي‌اختيار ما را ياد گوژ‌پشت نتردامِ ويكتور هوگو مي‌اندازد؛ ناقوس‌زني كه در برج‌هاي دوقلوي ۶۹‌متري اين كليسا زندگي مي‌كرده.

نوتردام با آن مجسمه‌هاي چوبي كوچك و بزرگ و ناقوس‌هاي غول‌آسايش، شاهكار معماري گوتيگ فرانسوي است؛ بزرگترين ناقوسش ۱۳ تن وزن دارد و سالي چند بار، از جمله در ۱۱ نوامبر، سال‌روز پايان جنگ جهاني اول، به صدا در مي‌آيد.

اين كليسا پربازديد‌ترين مكان ديدني بدون بليط در پاريس است كه سالي ۱۳ ميليون نفر براي تماشايش مي‌آيند.

كليساي نوتردام كه به آن كليساي” نوتردام دوپاري “نيز ميگويند، يكي از ديدني هاي پاريس مي باشد و شهرت بين المللي دارد و در جزيره سيته در ميانه رود سن و در مركز پاريس واقع شده است. اين كليسا كه «بانوي پاريس» نام دارد، يكي از بهترين نمونه‌هاي سبك گوتيك محسوب مي‌شود .در كليساهايي كه به شيوه گوتيك ساخته شده اند، رسم بر اين بوده كه مجسمه ها و تصاويري كه در آنها به كار رفته در جهت آشنا كردن مردم با موضوع ها و داستان هاي عهد عتيق و عهد جديد باشد. اين آشنايي مي تواند از طريق تصاويري نمادي صورت بگيرد يا به كمك تصويرهايي كه داستاني را براي بيننده تعريف مي كنند.

برچسب‌ها:

موزه‌ لوور | Musée du Louvre
1397/2/19  ساعت 23| بازدید: <~PostViwe~> | نویسنده guideiranfrance |

موزه‌ لوور | Musée du Louvre

موزه‌ لوور با آن هرم شيشه‌اي معروفش، بهشت موعود عاشقان تاريخ و هنر است؛

مشهور‌ترين و پربازديد‌ترين موزه‌ جهان كه بيش از ۳۵۰۰۰ اثر هنري، از دوران پيش از تاريخ تا كنون، در هشت بخش مختلف در آن نگهداري مي‌شود.

ديدن لبخند ژوكوند موناليزا، لوح «حمورابي»، تكه‌هايي از تخت جمشيد و كتيبه‌ داريوش از كاخ آپاداناي شوش حتما هيجان‌زده‌تان خواهد كرد؛ بگذريم از اينكه بناي موزه خودش چقدر تماشايي و با‌شكوه است.

 موزه‌ لوور | Musée du Louvre

بازديد از لوور وقت زيادي مي‌برد؛ فقط ۶۰ هزار متر‌مربع فضاي گالري‌هايش است، پس حتما كفش راحت بپوشيد و از قبل برنامه‌ريزي كنيد. پشت موزه باغ زيباي «تويلري» ا‌ست و روبروي باغ هم ميدان «كنكورد» قرار گرفته.

در بخش ايران باستان موزه لوور ، ۵۸ اثر  بي بديل تاريخي تمدن ايران باستان نگه داري مي شود.آثاري چون:

 • ديواره هاي هخامنشي
 • گاو  بالدار آشوري
 • سنگ‌نگاره يادبود اونتاش ناپيريشا
 • سنگ‌نگاره زن عيلامي و نديمه
 • سنگ‌نگاره بز با دم ماهي
 • تنديس فاخته لاجوردي
 • تنديس ناپيرآسو
 • تابلو مراسم نيايش راهبه‌هاي آفتاب
 • تخته بازي ۵۸ خانه
 • نقش برجسته آجري شير كاخ آپادانا شوش
 • سرستون گاو دوسر كاخ آپادانا شوش
 • كتيبه داريوش بزرگ در كاخ آپاداناي شوش
 • افسار برنزي لرستان
 • صدف‌نوشتهٔ اكدي

موزه‌ لوور | Musée du Louvre

اكنون مي توانيد براي بازديد مجازي ، وارد موزه لوور  شويد :  گردش مجازي موزه لوور اميدواريم لذت ببريد.

 

برچسب‌ها:

برج ايفل Tour Eiffel
1397/2/19  ساعت 23| بازدید: <~PostViwe~> | نویسنده guideiranfrance |

 

برج ايفل Tour Eiffel

 

شايد مشهورترين جاذبه‌ي گردشگري در سراسر دنيا باشد. اين سازه وقتي اولين بار رونمايي شد، به هيچ عنوان مورد توجه قرار نگرفت. اين برج توسط الكساندر گوستاو ايفل و براي نمايشگاه پاريس سال ۱۸۸۹ طراحي شد كه به مناسبت صد سالگي انقلاب فرانسه بود.

اين برج از ۱۵ هزار قطعه‌ي فولادي تشكيل شده است كه ۲/۵ ميليون ميخ آنها را كنار هم نگه داشته است. اين سازه‌ي مبتكرانه، امروزه به عنوان يكي از معروف‌ترين شاهكارهاي معماري محسوب مي‌شود و يكي از مهم‌ترين جاذبه‌هاي شهر پاريس است. برج ايفل ، ۳۰۷ متر طول دارد و تا زماني كه ساختمان امپاير استيت ساخته شود، بلندترين ساختمان دنيا بود. گردشگران براي اينكه به اولين طبقه‌ي برج برسند مي‌توانند از آسانسور استفاده كنند. اين طبقه در ارتفاع ۵۷  متري قرار دارد و ۳۶۰ پله دارد. ۳۴۴ پله‌ي ديگر تا طبقه‌ي دوم فاصله است كه در ارتفاع ۱۱۵ متري قرار دارد.

برج ايفل

بر فراز اين برج، منظره‌ي شهر پاريس، بسيار ديدني و شگفت‌انگيز است. اگر مي‌خواهيد يك غذاي فوق‌العاده در برج ايقل نوش جان كنيد، به رستوران ژول ورن در طبقه‌ي دوم سر بزنيد. اين رستوران، ستاره‌‌ي ميشلن دارد و پنجره‌هاي بزرگ آن، چشم‌انداز زيبايي از پاريس را نمايش مي‌دهد.

برچسب‌ها:

درباره ما
1397/2/19  ساعت 23| بازدید: <~PostViwe~> | نویسنده guideiranfrance |

سايت راهنماي ايرانيان در فرانسه ‌يك سايت خبري و فرهنگي‌ مي‌باشد.

 

اهداف اصلي‌ سايت ما اطلاع رساني به ايرانيان عزيز معرفي موزه ها , مراكز تفريحي , مراكز خريد , جاذبه هاي گردشگري پاريس ,فرانسه , ايران و نيز در اختيار گذاشتن فهرستي از اسامي فروشگاها، موسسات و پزشكان و وكلاي ايراني مقيم فرانسه در جهت اطلاع هموطنان مي‌باشد.
كمك به ارتقاء فرهنگ و هنر ايران از هدفهايي ديگر سايت مي‌باشد.

 

نظرات شما دوستان عزيز ما را براي كامل كردن و بهبود بخشيدن به سايتمان ياري مي‌رساند.

"guideiranfrance.com" est le site des iraniens de France.

Le site Guideiranfrance, créé en Décembre de 2017, a une vocation culturelle et artistique et dans ce sens, il diffuse des actualités culturelles et artistiques des iraniens de France. Le site a aussi pour objectif de mettre à la disposition des iraniens des services variés comme des annuaires, des liens utiles, des annonces et un espace d'échange et de communication entre les iraniens.

Ainsi, nous souhaitons apporter de l'aide aux iraniens de France dans leur vie de tous les jours.Construisons ensemble un avenir plus sûr!

Vos informations et vos remarques nous aident à enrichir notre site et donc à le rendre plus exhaustif.

سايت راهنماي گردشگري و نيازمنديهاي ايرانيان در فرانسه

برچسب‌ها:

[ ]

:: مطالب مشابه

بقیه صفحات

درباره سایت
عضویت در خبرنامه
عضویت لغو عضویت
نظر سنجی سایت
نتیجه
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
لینک های تبادلی اتوماتیک
فاقد لینک
ورود به سایت
نام کاربری :
پسورد :
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار سایت
بازدیدکنندگان امروز : 0
بازدیدکنندگان دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
کل بازدیدکنندگان : 199
دیگر موارد